wp-cron

Zmeškaná publikace WordPress

Při brouzdání sítí často nacházím dotaz typu "Zmeškaná publikace WordPress" nebo "nefunguje automatické publikování příspěvků ve WordPressu". Řešení je přitom vcelku jednoduché a divím se, že spousta zasvěcených lidí nedokáže rozumně poradit. "Naplánovaně" tedy publikuji vlastní radu, jak s plánovanou publikací zatočit :-)

Plánované publikace na wordpresu v základu běží na wp-cronu, takovém virtuálním cronu. Cron je vlastně takový plánovač úloh. Ten virtuální cron funguje tak, že se při každé návštěvě stránek spustí a provede naplánovanou úlohu, v našem případě by se měl publikovat naplánovaný příspěvek.

Naplánuju li automatickou publikaci příspěvku například na 13:00h a stránky kdokoli navštíví až v 16:34h, příspěvek se publikuje až v 16:34h, tedy v dobu, kdy stránky někdo navštíví a virtuální cron provede naplánovanou úlohu a v administraci do té doby bude hláška "Zmeškaná publikace".

Virtuální cron ale většinou nefunguje (proč rozebírat nebudu, ale důvodů je vícero) a tak je potřeba si pomoci jinak. Doporučuju (ale nutné to není, když virtual cron stejně nefunguje) do souboru wp-config.php vložit řádek "define('DISABLE_WP_CRON', 'true');" a tím virtuální cron vypnout.

Potom je nutno v administraci vašeho hostingu naplánovat úlohu, kterou budete spouštět soubor wp-cron.php. Tento soubor je přímo v rootu WordPressu, cesta pro váš spouštěč úloh bude pravděpodobně www.vasedomena.cz/wp-cron.php.
wp-cron.php je také cron, ale ne ten virtuální. Ten jakoby virtuální má stejně za úkol spustit wp-cron.php, my to jen uděláme lépe, automaticky, přes administraci hostingu.

Různé hostingy to mají pojmenované různě. Například Endora to má jako Plánovač úloh, jinde to může být jako Cron...

wp-cron

Ještě abych nezapomněl. Mějte na paměti, že čas, který máte na vašem PC nesouvisí s plánovanou publikací příspěvku. Vždy záleží pouze na času serveru hostingu. Naplánuju li tedy publikaci například na 13:15, a server má čas 12:15, k publikaci dojde o hodinu později.

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.