Facebook skupiny

Vyhledávání FaceBook skupin

Možná jste si při zakládání FB skupiny všimli, že vaši novou skupinu nejde na internetu najít, pokud tedy osoba, která skupinu zkouší najít není ve vašich přátelích nebo se nejedná přímo o vás. V následujícím článku zkusím lépe vysvětlit.

Chci založit skupinu RCmodely. Skupinu založím. Pokud ji ve vyhledávání skupin zkusím najít, skupina se pěkně zobrazí. Zobrazí se i všem, kteří už členy skupiny jsou. Zobrazí se i všem vašim FB přátelům. Pokud ale skupinu bude chtít najít někdo, kdo není jejím členem, není přítel nikoho, kdo už členem skupiny je, tak se mu nová skupina prostě nezobrazí. V tuhle chvíli, pokud nevíte o co jde, možná začnete nervóznět a říkat si, že je něco asi špatně.

Pustíte se tedy do vyhledávání na netu a nejspíš budete hledat frázi něco jako "vyhledávání fb skupin" a jim podobné. Všude se ale dozvíte jen klasické informace typu, že je vaše skupina možná tajná, ať zkontrolujete pravopis skupiny a možná další věci, které nepomůžou. Kde je tedy ten zakopaný pes? Na jednu stranu by o tomhle facebook mohl lidi více informovat, na druhou jde ale o vcelku logickou věc.

Pokud má totiž nová facebook skupina méně, jak zhruba  100 členů, ve vyhledávání za předpokladů popsaných výše najít prostě nelze. A to proto, že skupinu může založit naprosto kdokoliv, může tak založit třeba dvacet skupin s podobným jménem a představte si, kdyby šly ihned vyhledávat naprosto kýmkoliv. Budu-li opravdu chtít najít naši skupinu RCmodely a nebudu v přátelích nikoho, kdo skupinu založil nebo není jejím členem, tak mi fb zobrazí jen skupiny s vyšším počtem členů, než oněch asi 100. Kdyby tomu tak nebylo, zobrazil by mi naprosto všechny veřejné nebo uzavřené skupiny s tímto nebo podobným názvem, což by pro mě rozhodně nemuselo být relevantní. Mohlo by se totiž jednat o testovací skupiny různých lidí, které nikdy členy nenasbírají, neaktivní, zapomenuté skupiny a podobně. A tyhle skupiny my zobrazovat prostě nechceme.

Taky si dejte pozor na změnu soukromí facebook skupiny. Pokud má facebook skupina víc, jak 250 členů, nejde změnit její stav z:
- tajné na uzavřenou nebo veřejnou
- uzavřené na veřejnou.
Také se nikde nedočtete, že u takhle velkých skupin už nelze změnit ani jejich název. Mějte na paměti, že FaceBook velmi rád experimentuje a mění a že tyhle informace se vztahují k datu vydání tohohle příspěvku. Časem může být vše jinak...

Související nebo podobné články:

2 komentáře u „Vyhledávání FaceBook skupin“

  1. Děkuji,děkuji,děkuji na 100krát!!!
    Po několikahodinovém maratónu marného hledání,proč nelze nová moje skupina zobrazit,jste jediný kdo mi dal odpověď.

    1. No mně to tedy na otázku proč moje skupina nejde vyhledat neodpovědělo. Má skupina má 200 členů, je nastavena v nastavení tak že ji může vyhledat kdokoli, a navíc má pravděpodobně unikátní název. A i přesto že ten celý dlouhý unikátní název vypíšu do vyhledávání, tak se nezobrazí. Navíc z profilu ze kterého vyhledávám jsem přítelem autora skupiny. Tohle považuju za skandální šikanu. Zdá se, že má skupina ze dne na den přestala prakticky existovat a nemohu s tím nic udělat, i přestože skupina je v pořádku, bez sankcí nebo upozornění že by cokoli bylo v nepořádku.

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.