NiceBoy_XR

NiceBoy Pilot XR - zkušenosti, recenze

Chcete si do auta pořídit kameru NiceBoy Pilot XR? Čtete všude v recenzích samou chválu? V tomto článku nabízím k přečtení několik věcí, které se mě osobně na této malé kamerce vůbec nelíbí.

V tomto článku se zaměřím na věci, které se mě osobně na této kamerce nelíbí, protože pozitiv už na internetu bylo řečeno dost. Neznamená to ovšem automaticky, že se jedná o špatnou kameru do auta, jen jsem chtěl zmínit i věci, které se jinde nedočtete a závěr si uděláte sami. Každý je jiný a co se nelíbí mně, jiným vadit nemusí.

1. Modrá ledka vepředu na straně objektivu. Nechápu, proč výrobce a teď myslím obecně jakýkoli výrobce vůbec umisťuje LED diodu dopředu na kameru. Ve dne s diodou na kameře NiceBoy Pilot XR takový problém není, ale ve tmě je dioda celkem dobře vidět jak z protijedoucích vozidel (což asi nevadí), tak ve zpětném zrcátku z vozidla před vámi, tak u zaparkovaného auta a to i přes to, že není přehnaně jasná. Nejvíc to vadí právě u stojícího vozidla na parkovišti, což pokud kamera zrovna nahrává, například při čekání na někoho nebo při aktivním parking módu není vůbec vhodné. Dovolil bych si říct, že je to přímo nechtěné :-) Okolo chodící lidé jasně vidí, že máte kameru a že jsou nahráváni. Nejvíc mi vadí to, že takto kamera při parking módu přitahuje zloděje. Vidí, že je v autě kamera a nikdo tam nesedí. Nevidím důvod, proč by na sebe kamera měla takto hloupě upozorňovat. Jako bonus se dioda při jízdě odráží ve skle, což je pro mě jako řidiče celkem nepříjemné.

NiceBoy Pilot XR

Před nedávnem jsem si všimnul hned dvou řidičů, kteří měli kameru, na které bylo odhadem 6 velmi jasných led diod, vypadala nějak takhle...

cmrdat

 

A to byl jasný den. V noci to snad musí osvětlovat i silnici a oslňovat protijedoucí řidiče jak ty diody byly jasné. Opravdu nechápu, jak s tímhle oslňovadlem může vůbec někdo jezdit.

2. Modrá indikační ledka vzadu na straně displeje indikující stav nahrávání. Tato ledka při nahrávání bliká a pokud kamera nenahrává, tak ledka svítí. V noci opět velmi nepříjemné. Kdyby byla funkce ledky nastavená naopak, kdyby při nahrávání svítila a když kamera nenahrává byla třeba zhasnutá nebo svítila jinou barvou nebo kdyby se v menu dala vypnout nebo prostě nějak jinak uživatelsky nastavit, nepůsobilo by to při jízdě v noci tolik rušivě. Když mně pořád celou cestu v noci něco bliká do obličeje, no nic moc. Blikajícího světla - diody si řidič všímá daleko víc než diody, která pouze svítí. Proto kontrolky v autě na palubovce svítí. Blikají pouze v případě opravdu vážné závady, například pokud je detekováno málo chladící kapaliny, oleje atd. Donutí to řidiče všimnout si takovéto blikající kontrolky. No a v tomto případě to neustále stahuje mou pozornost na blikající kameru.

3. Při přivedení napájení na kamerku začne sama nahrávat, což je tak nějak samozřejmost, bohužel se v tu chvíli rozsvítí i display kamery. Jakoby nestačilo, že na vás bliká ta indikační ledka signalizující stav nahrávání. V menu kamerky se dá nastavit vypnutí displeje nejdříve za jednu minutu. Takže opět v noci po nastartování mně minimálně minutu do obličeje svítí celkem jasný displej, což je asi to nejnepříjemnější ze všech nepříjemností, co mi vadí. To i čínský šmejdy co jsem předtím měl, displej vypínají třeba po pěti sekundách, což bohatě stačí. Tuto funkci vypínání displeje po nějaké prodlevě již ve firmwaru kamera NiceBoy má, tak proč tam je v nastavení nejméně jedna minuta?
Osobně bych si to představoval tak, že nastartuji, kamera se i s displejem zapne a třeba po 5ti nebo 10ti sekundách se displej vypne. Já tak pokud budu chtít mám alespoň nějakou rychlou možnost kouknout na displej, zkontrolovat obraz, stav kamery, prostě cokoli. Pokud potom zmáčknu nějaké tlačítko, například za účelem nějakého nastavení, displej už se bude vypínat například po minutě, aby bylo možno něco vůbec nastavit. Ale po tom nastartování bych si rozhodně představoval oněch třeba 5 sekund, abych mohl v klidu vyjet a celou minutu mi to neznepříjemňovalo cestu.

Na cestách občas potkám řidiče, kteří mají display zapnutý po celou dobu jízdy. Displej bývá tak jasný, že je jeho světlo zřetelně vidět, ikdyž jedu několik desítek metrů za nimi. To musí být panečku pošušňáníčko, když jim toto v noci do obličeje po celou dobu řízení jasně září.

4. Po vypnutí klíčku, kdy kamera ztratí napájení se po deseti sekundách sama vypíná. Nemá tedy funkci Parking Mode, jakou jsem při koupi očekával. Podle manuálu výrobce kamera pouze na baterii vydrží nahrávat až 20 minut (což u mého kusu rozhodně není pravda, reálně mně vydrží tak asi 8 minut). Bylo by tedy hezké, kdyby šlo nastavit, jak dlouho má ještě po vypnutí klíčku, tedy po zaparkování ještě nahrávat. I těch 8 minut by bodlo. Toto jsem vyřešil časovým relé, přitom by stačila malá úprava firmware.
Časové relé stálo 130 kč a mám ho nastavené na vypnutí za 15 minut po ztrátě napájení, čili po vypnutí klíčku. Takže po zaparkování kamera ještě 15 minut nahrává dění před vozidlem. Velice dobrá, v tomto případě uživatelsky dodělávaná funkce. Takže pozor na popis Parking Mode, který může evokovat dojem, že kamera po zaparkování ještě nějakou dobu sama nahrává.

5. Magnetický držák má malý sklon. Konkrétně u mě jde kamera sklonit dolů jen tak tak, že zabírá malý kousek přední karoserie, což je v podstatě skoro přesně tak, jak ji chci mít nastavenou, ovšem u vozidel s větším sklonem skla může být problém a budete nahrávat klidně tři čtvrtě záběru nebe a čtvrt záběru dění na silnici.

6. Myslím si, že by samotný kloub magnetického držáku mohl jít naklánět ještě o trošku tíž. Při oddělávání kamery a hlavně při vracení do držáku se mi občas stane, že si s držákem pohnu, rozuměj změním nechtěně náklon. Kvůli silným magnetům, ke kterým se kamera rychle přitáhne se náklon sem tam rozhodí. Přece jenom se náklon nastaví a pak už se na jeho nastavení nesahá, takže ještě o trošku tužší štelování náklonu by se mi líbilo.

7. Nejde vypnout rychlostní upozornění. Kamera upozorňuje na překročení rychlosti, nejvyšší hodnota je sice 130km/h, ale i tak bych uvítal, kdyby šlo toto upozornění deaktivovat úplně. Jediná možnost je, vypnout všechny zvuky, což nechci. Chci mít ostatní zvuky kamery zapnuté, chtěl bych pouze vypnout to upozornění, což samostatně bez umlčení celé kamery nejde.

8. Pozice GPS - Latitude a Longitude (zeměpisná šířka a délka) se zobrazuje jen na 3 desetinná místa, což je odhadem přesnost na 100 metrů. Proboha prooooooooč??? Tady mi opravdu zůstává rozum stát.
I moje stará čínská MINI 0806 X44 ukazovala přesnost zeměpisné pozice vozidla na jednotky metrů. Hlavně že na PC v GPS přehrávači to u rychlosti vozidla ukazuje přesnost na dvě desetinná místa. Jasně. Potřebuju vědět, že jsem jel 72,22 km/h místo 72 km/h. Ale určitě bych nechtěl vědět, jestli se natočená situace, která mě zajímá stala tady nebo o 100 metrů jinde. Pořídil jsem si kameru s GPS, tak chápu, že nemůžu chtít, aby mi zobrazila polohu přesněji než na 100 metrů. Mimochodem levnější NiceBoy Pilot X zobrazuje zeměpisnou polohu s dobrou přesností na 5 desetinných míst, což je na metry. Tohle osobně považuju za jednu z největších nevýhod. Kamera s GPS neukazuje přesnou polohu GPS :-)

9. Ke kameře se dodává pouze jedna lepící podložka k přilepení na sklo. K mému číňanovi byly dodány 3 lepící podložky včetně dvou plastových podložek pro změnu úhlu (náklonu) kamery. Myšleno tak, aby se kamera dívala více doleva nebo doprava v případě potřeby, například pokud se kamera nalepí více na pravou stranu skla, kde se ohýbá čelní sklo směrem dozadu a kamera by se tak dívala více k pravé straně). Momentálně je tak tedy možné měnit pouze horizontální rovinu tím jak nakřivo nebo na rovno se držák nalepí.

10. Samotná kamera nemá napájecí port. Kameru jsem si z auta přinesl domů a asi po osmi minutách prolézání menu kamera začala hlásit LOW BATTERY. Opět se budu opakovat když řeknu, že moje stará čína měla micro USB nejen na držáku kamery ale i na samotném těle kamery, takže jsem si s ním mohl hrát doma libovolně dlouho. S kamerou NiceBoy Pilot XR maximálně tak několik málo minut než se interní baterie vybije. Takže pokud na kameře budu chtít mimo držák prohlížet videa nebo cokoli dělat déle jak zhruba 8 minut, musím kameru píchnout zpět do držáku na skle auta. V manuálu udávají hodnotu 20 minut, v mém případě pouze oněch zmíněných 8. Možná mám vadný kus, ale nemyslím si to.

11. Kamera po zapnutí začne sama nahrávat, ikdyž není v držáku na skle. Pokud kameru z držáku sundávám, tak to přece není primárně proto, abych něco natáčel a nemyslím si, že by s to s kamerou do auta někdo dělal. Je to proto, že se chci podívat do menu, něco nastavit nebo přehrát, či smazat nahraná videa. Mám li tedy kameru v ruce a zapnu ji, začne sama nahrávat. Musím tedy nahrávání opět ukončit a po té mě teprve pustí do menu, abych si něco mohl nastavit nebo přehrát nahraná videa. Je to velmi otravné nehledě na to, že se tak mezi nahranými videi objeví další velmi krátké zbytečné video. Opět zmíním, že stará čína toto uměla. Po zapnutí automaticky nahrávala, pouze pokud byla umístěná v držáku na skle. Mimo držák šlo nahrávání spustit tlačítkem, ale nezačala sama nesmyslně nahrávat, pokud nebyla v držáku.

Android aplikace LuckyCam.
12. Po připojení kamery k telefonu přes WIFI, začne aplikace, respektive kamera sama nahrávat. Já jsem se snažil zůstat po celou dobu klidný, ale tady už se mě chce strašně řvát.
Je to stejné jak v bodě 11. Stejný problém, stejná nepříjemnost. Připojím se, abych si prohlédl nebo stáhnul video, kamera začne sama nahrávat, kameru musím znovu stopnout, aby mě aplikace vůbec pustila dál a nakonec se samozřejmě mezi videi objeví další nepotřebné krátké video.

Takže pokud se rozhodnu dojít si do auta stáhnout například poslední video, proces je tento.
Zapnu kameru, ta začne nahrávat, ikdyž třeba bude mimo držák. Takže ji stopnu, jinak mě nedovolí zapnout WIFI. Pak na kameře zapnu wifi a připojím se k ní. Kamera opět začne nahrávat, takže ji znovu stopnu, jinak mi aplikace nedovolí nic dělat. Potom si můžu stáhnout například zmíněné poslední video (nebo samozřejmě kterékoli jiné). A samozřejmě poslední dvě videa jsou k ničemu, protože se kamera dvakrát sama spustila, ikdyž neměla.

13. Z aplikace LuckyCam vůbec nejdou odstranit zamčená videa. Kamera má možnost se připojit k android aplikaci, ale stejně musím kameru sundat (nebo ji přímo ručně ovládat), abych mohl tato videa smazat :-( Pokud tedy chci zamčená videa odstranit, stejně nemůžu komfort aplikace využít a kameru musím sundat a smazání provést ručně.  Z mého pohledu je to samozřejmě blbost. Pokud jsem upozorněn, že se chystám smazat zamčené soubory, mělo by mě to být umožněno.

14. Pokud jsou v kameře nějaká zamčená videa, nejdou odstranit všechna videa najednou, včetně těch nezamčených. Příklad. V aplikaci najedu do složky s videi, dám smazat vše a aplikace zahlásí, že to není možné, že jsou na kartě i zamčené soubory. Budu se opakovat - podle mě je to samozřejmě nesmysl. Pokud je uživatel upozorněn, že se chystá smazat zamčené soubory, mělo by mu to být umožněno. Jedinou možností jak vše smazat je tedy formát karty přímo z kamery, tedy opět nutnost sahat a ovládat přímo samotnou kameru, ikdyž je k tomu určena aplikace, která byla právě jedním z důvodů, proč jsem tuto kameru vybral.

15. Aktualizace firmware. Na téhle stránce najdeme nejnovější firmware pro kameru NiceBoy Pilot XT. Bohužel se však nikde nepíše jak zjistit, jaká verze firmware aktuálně v kameře je a jaká verze je aktuálně ke stažení. Nemám tedy tušení, jestli je kamera aktuální nebo ne. Můžu se pouze domnívat, že názvy aktualizačních souborů značí verzi firmware, v době psaní článku tedy 96670A. Ale vzhledem k množství nelogičností popsaných ve 14ti bodech výše tomu vůbec nevěřím.

Závěr:
Bylo by fajn, kdyby v další verzi firmware alespoň některé věci poladili, ale podle mě se tak zcela jistě nestane, což je velká škoda, kamera je perfektně zpracovaná a má relativně dobrý obraz. Kdyby poladili výše zmíněné věci, které se mně opravdu nelíbí, byla by pro mě skutečně jedna z nejlepších.

Nakonec bych chtěl znovu upozornit, že se samozřejmě jedná pouze a jenom o moje osobní subjektivní názory a zkušenosti s kamerou NiceBoy Pilot XR a nechť si každý případnou koupi zhodnotí sám. Určitě se nerozhodujte jen na základě tohoto článku, ostatní kamery taky nejsou nic extra, přečtěte si i pozitivní recenze, udělejte si celkový obrázek, zhodnoťte pozitiva a negativa.
Článek je právě účelově psán tak, aby vypíchnul pouze negativa kamerky a doplnil tak všechny pozitivní recenze a ne aby primárně odradil od koupi. Kameru sám používám dál a vracet ji nebudu - prošvihl jsem totiž 14ti denní lhůtu :-(

Související nebo podobné články:

11 komentářů u „NiceBoy Pilot XR - zkušenosti, recenze“

 1. Recenze je docela trefná.
  Já jen přidám pár postřehů s vědomím, že tato kamera se již pod tímto označením neprodává.
  - Baterie je po dvou letech kaput. Nejspíš za to může fakt, že v provozu má kamera snad 70 stupňů. Často neudrží ani vypínací sekvenci a poškodí poslední soubor.
  - Ta teplota (nejspíš) způsobuje i degradaci paměťové karty, která je po dvou letech pro video nepoužitelná.
  - Čas při zapnuté GPS po zapnutí kamery náhodně poskočí o hodinu až dvě, po několika vteřinách (až minutách) se GPS chytne a čas opraví. Ale protože se počáteční čas používá i k názvu souboru, tak jsou jednotlivé segmenty na kartě zpřeházené. S vypnutou GPS problém není.
  - Kamera nemá uchycení pro polarizační filtr. Řešil jsem nalepením. Díky vysoké teplotě mi občas odpadne a samozřejmě nejde v noci sundat.
  - Náklon originálního držáku neumožnil v Galaxy ani záběr na kapotu, zato dobře viděl na semafory nad autem.
  - Parkovací mod je nepoužitelný. Teď už díky slabé baterce ani nejde, ale dokud fungoval, tak začal snímat asi tak 10 sekund po hitu. To už je trochu pozdě. Ale co je horší, že to nerozliší, jestli už autem jedete a parking mod by se měl vypnout. Nevypne, musíte ho přes menu vypnout před jízdou, jinak máte celou jízdu nahranou v 8-vteřinových souborech s 3-vteřinovými mezerami.
  Jinak mi ještě 2x během prvních dvou měsíců odešla GPS, poprvé jsem reklamoval (3 týdny), podruhé jsem už rezignoval, zase tolik potřeba není.

 2. Ahoj, jde updatovat firmware za verzi z Pilot XR Radar? Pokud vim, tak radar je jen sw funkce, po hw strance jsou obe kamery stejne.

 3. V podstate môžem potvrdiť všetky pripomienky. Z nich mi vadia hlavne:
  - krátka výdrž akumulátora (menej ako 5 min.) ale zrejme sa to nedá urobiť lepšie vzhľadom na malé rozmery kamery a vysokému teplotnému rozsahu v kabíne za čelnym sklom pri ponechávaní kamery (teda aj akumulátora) vo vozidle,
  - ťažkopádnosť aplikácie (pripojenie, ovládanie), preto ju nepoužívam.
  Vyriešil som to tak, že:
  - som dokúpil ešte jeden držiak (za cca 30 €), ktorý umožňuje trvalé napájanie cez USB hocikde, pri použití power banky sa môže použiť kvázi ako akčná kamera,
  - súbory sťahujem/mažem v počítači priamo na karte vloženej do SD adaptéra.
  Ak niekomu vadia LED, stačí ich prelepiť kúsom čiernej plastovej izolačnej pásky.

  Objavil sa však ďalší problém:
  - niekedy sa vo videách nezaznamenávajú údaje GPS aj keď je GPS v menu zapnuté.
  Neviem presne čo to spôsobuje, podozrievam degradáciu kontaktov po častejšom odoberaní/vkladaní kamery do držiaka. Môže to byť aj SW chyba, niekedy pomôže vypnutie a zapnutie GPS ale je s tým vždy spojené aj odobratie a vloženie kamery do držiaka, tak neviem čo z toho pomohlo.

 4. Nebudu se moc rozepisovat, ale ze 40ti zakoupených kusů NICEBOY PilotXR jich bylo během roku reklamováno 11. Nejčastější závada je, že kamera v určitý čas( u každého kusu jinak) přestane nahrávat na cca 20 sec se komplet zasekne a po té začne zase nahrávat. Př. smyčka nahrávání nastavena na 5 min a kamera se zasekne každých 10 sec, u jiné kamery cca po 30 sec atd. Po asi 10 ti zaseknutí nahlásí chybu ukládání na kartu. Kamery se extrémně zahřívají (bylo pod mrakem cca 10 stup.C atd. atd. Autor článku to velmi dobře napsal a ve většině jeho poznatků souhlasím s jeho nespokojeností. Zvažujeme nákup dalších několika desítek kamer, ale NICEBOY XR již NIKDY.
  Přeji hezký den

  1. Můžu se připojit, po dvou letech mi nevydrží ani těch 10 sekund potřebných na vypnutí a poslední soubor je často poškozený. Rád bych baterii vyměnil, ale to je asi scifi.

 5. Zdravím. Video, které jste uvedl jako testované ve voze Octavia II jsem pořídil ve voze Ford S-max 2010. Kameru jsem nalepil vedle dešťového senzoru z pravé strany za clonou spolujezdce. Bohužel sklon skla a rozsah držáku již neumožnil lepší nastavení sklonu pro záběr, tak jsem byl nucen kamerku přemístnit do středu skla pod již zmiňovaný dešťový senzor. Tam už je sklon pro natáčení OK, ale zase je více ve výhledu řidiče.

 6. Dobrý den, YOPPI.
  Jak uvádíte Vaše recenze byla smazána včetně naší reakce za značku Niceboy. Proto budeme rádi, když ji znovu zveřejníte ať mají lidé i druhý pohled na kameru do auta Pilot XR.
  Předem Vám znovu chceme poděkovat, že jste si dal práci a otestoval naši autokameru. Jsme rádi, za každou zpětnou vazbu od uživatelů a díky tomu můžeme naše produkty neustále zlepšovat a posouvat.
  Máme ale pár poznatků, které bychom s Vámi a Vašimi čtenáři rádi sdíleli :)
  Dovolujeme si níže reagovat v bodech, tak jak je postavena Vaše recenze:

  1. Zde chápeme a k "opáleným" nic nenamítáme.
  2. Zadní dioda bliká, aby indikovala nahrávání, zvláště u vypnutého displeje (vadí Vám, že displej svítí) je to jediná indikace, ze které poznáte, že kamera nahrává.
  Dioda je na pravé straně, tedy na nejvzdálenější straně, kterou kamera umožňuje od pozice řidiče (tedy za předpokladu, že máte auto s volantem na levé straně). Svítí velmi slabým modrým světlem, postaveným tak, aby co nejméně oslnilo řidiče. Z naší zkušenosti je méně rušivá než, diody na palubní desce např. indikace rozsvícení světel.
  3. Kdyby se nezapnul displej, tak nelze nic nenastavit, kdyby displej svítil 10 sekund, tak opět nestihnete ani zapnout či vypnout byť jedinou funkci.
  4. Parking mód kamera má, viz manuál. Parking mód funguje jen u vypnuté kamery, kdyby se kamera nevypnula, jak navrhujete, nefungoval by ani parking mód. :) Primární funkcí všech kamer do auta je pak, že se zapnou/vypnou po detekci/odpojení od napájení, kdyby takto nefungovaly, tak to nejsou kamery do auta.
  5. Magnetický držák a sklon viz níže foto v odkazu, fotka je ze stejného vozu jako uvádíte v textu. (Octavia 2. generace). V tomto, voze jsme kameru také testovali před uvedením na trh. Plus přidáváme i druhé foto také v odkazu, kde je nastíněn úhel kamery a čelního skla, s tím musí být problém snad jen u střešního okna, zvláště při FOV 170°

  https://uloz.to/file/PChLpYubp93w/5-png

  6. Zde záleží asi na každém uživateli. Za nás je lepší, aby to šlo zlehka než ztuha... Jednou rukou je lepší ovládat usazení, než dvěmi.
  7. Vypnout lze. V odkazu níže přikládáme znázorněné (dvě) místa kde lze informace v návodu dohledat.

  https://uloz.to/file/wMAckON5Wjda/7-png

  8. Tak to je, nejedná se o GPS navigaci.
  9. Úhel náklonu přeci měnit lze, není k tomu nutné odlepovat 3M nálepku, na to je držák. V bodu 6 píšete, že to jde šíleně lehce a tady, že to vlastně nejde.
  10. Kamera vydrží 20 minut bez napájení, viz manuál. Jde o jednu z nejvyšších hodnot mezi kamerami do auta, přičemž všechny kamery do auta jsou určeny pro permanentní připojení k napájení. Jde o to, že kamera je za sklem a v létě na ni praží cca 60°C, větší kapacita = vyhořelá octavia II.
  11. Kamera opravdu po zapnutí nahrává automaticky, jinak by nefungoval pakring mód :) viz bod 4

  Ohledně ceny můžeme jen napsat, že HW výbavou kamera nemá konkurenci (7G čočka, světelnost, rozlišení atd.).

  Body, které jste přidal 12.-15. bereme jako Váš subjektivní pohled a osobní zručnost v manipulace s kamerou. Pokud si s něčím nevíte rady určitě kontaktujte naši podporu kde Vám rádi poradí. Kontakt: +420 733 555 255, info@niceboy.cz

  Děkujeme za Váš čas a věříme, že si uživatelé kameru vyzkouší a udělají si vlastní názor na Pilot XR.

  Za značku Niceboy přejeme hezký den.

  1. Dobrý den NiceBoyi.
   Níže jsou moje reakce na váš komentář. Připadám si jako když se bavím s bývalou přítelkyní. Vybere si z konverzace co se jí hodí a zbytek překroutí, protože se jí to hodí nebo prostě proto, že neví, na co reaguje.
   1. O opálených nic nepíšu. (článek byl přepracován, mohli jste si ho alespoň znovu přečíst)
   2. V bodu dva jasně píšu možnosti, jak by to mohlo být provedeno lépe, například kdyby dioda svítila stále, což by působilo méně rušivě a vy odpovíte, že blikající dioda je jediná indikace nahrávání. Ano, je, ale jasně jsem psal, že to dle mého názoru mohlo být vyřešeno lépe. Ach jo.
   3. Bod 3 opět popisuju zcela jinak, než jak vy odpovídáte.
   Já píšu:"Osobně bych si to představoval tak, že nastartuji, kamera se i s displejem zapne a třeba po 5ti nebo 10ti sekundách se displej vypne. Já tak pokud budu chtít mám alespoň nějakou rychlou možnost kouknout na displej, zkontrolovat obraz, stav kamery, prostě cokoli. Pokud potom zmáčknu nějaké tlačítko, například za účelem nějakého nastavení, displej už se bude vypínat například po minutě, aby bylo možno něco vůbec nastavit."
   Vy odpovídáte:"Kdyby se nezapnul displej, tak nelze nic nenastavit, kdyby displej svítil 10 sekund, tak opět nestihnete ani zapnout či vypnout byť jedinou funkci."
   Není to trošku na hlavu? Vždyť to popisuju jinak...
   4. Ta čtverka je opět popisovaná jinak, ale už to nebudu detailně rozebírat, ubíjí mně to :-)
   5. Podle autora videa se nejedná o Octavia II ale o Ford Galaxy. Moje tvrzení, že náklon u některých aut může být málo se tímto pouze potvrzuje.
   6. Tady nic nenamítám.
   7. Vypnout nelze. To co popisujete vy umlčí celou kameru, já chci vypnout pouze zvukové upozornění na rychlost. Ne zvuky na celé kameře.
   8. Toto je asi největší lahůdka. Nikde nikdo nepíše, že se jedná o GPS navigaci. Je to kamera s GPS. Proto lze očekávat, že bude zobrazovat polohu přesněji než velice špatných 100m. A druhá věc, proč tedy vaše levnější kamera NiceBoy Pilot X ukazuje polohu přesněji? Vždyť jak píšete to není GPS navigace? Vidíte ten rozpor? Cítíte tu nesmyslnost v této vaší reakci?
   9. Opět jste špatně četli nebo přiznávám, asi jsem špatně vysvětlil v článku. Úhel náklonu lze měnit pouze směrem nahoru a dolů. Ne doleva a doprava, což se mnohdy hodí, pokud je kamera umístěna na skle více k pravé straně.
   10. Píšete, že kamera vydrží 20 minut bez napájení, viz manuál. Já píšu, že nevydrží. To je prostě fakt. Moje kamera tak dlouho nevydrží a nemyslím si, že jsem narazil na špatný kus.
   11. Tento bod rozvádím a popisuju opět zcela jinak i s možnými alternativami, jak to mají jiní výrobci.
   12 - 15. Píšete že tyto body berete jako Váš subjektivní pohled a osobní zručnost v manipulaci s kamerou. Vy tedy s aplikací dokážete pracovat jinak, než jak byla naprogramovaná??? Dokážete z aplikace odstranit zamčená videa? Dokážete odstranit všechna videa najednou, pokud jsou mezi nimi i uzamčená videa? Dokážete, aby kamera automaticky nenahrávala, když se připojí k aplikaci? Nebo když zapnu kameru mimo držák, taky aby automaticky nenahrávala? Nemyslím si.

   Můj názor je ten, že jste velice schopný tým, plný velice chytrých lidí, o tom nemám pochyb, jinak byste nedokázali vytvořit tak dobrý HW, ale i ta aplikace by byla lepší, kdyby se poladila. Jen jsou vám jedno názory ostatních a důkazem je i to, jak špatně jste si můj první článek přečetli, že jste vůbec nečetli ten upravený a jak strašně nesmyslně, hloupě a možná trochu arogantně jste reagovali téměř na každý bod. Opravdu byste neměli konkurenci, kdybyste víc naslouchali a doladili neduhy, co kamera má.

   Nakonec jsou to ale pouze moje názory, netvrdím, že mám pravdu, jen píšu, co si já osobně myslím, že by se mělo nebo mohlo vylepšit. I v článku několikrát zdůrazňuji, že se jedná pouze o moje subjektivní názory, není to žádná oficiální recenze, jen moje povzdechy, přání... Takhle by to měli brát i čtenáři. Jak jsem psal, co vadí mně, nemusí vadit jiným.

   Ono to tak nevypadá, ale já NiceBoyi fandím, ten HW je prostě dobrej, kamera vypadá skvěle, firmware se dá poladit a aplikace vylepšit. A neříkejte, že ne, už pár let programuji, mám napsáno přes 30 aplikací pro android, toto jsou srandy, kteří vaši programátoři udělají za pár dní včetně otestování.

   1. Kamera mi dnes (09/2021) dorazila a náhodou jsem nalezl tuto "recenzi", takže:
    ad1) Diodu jsem zamázl černým fixem. Vyřešeno.
    ad2) Diodu jsem zamázl černým fixem. Vyřešeno
    ad3) Kameru mám danou z pohledu řidiče přesně za zpětným zrcátkem (napravo), takže jí vůbec nevidím. Ono už logicky být v zorném poli ani nesmí. To že tam 1m svítí display a nějaká kontrola je mi tedy opět jedno, ale uznávám, že těch 5-10s by bohatě stačilo....
    ad4) Parking mod mám OFF. Takže nevím a vědět nepotřebuji.
    ad5) Ano, souhlas, že držák by mohl jít více sklopit dolů. Mám ho nadoraz a je to OK, ale někomu by to mohlo dělat problémy.
    ad6) Ano, ty magnety drží více, než ten kloub. Vždy po nacvaknutí kamery to budu muset naklonit dolů. Ale to vyřeším tím, že tam stejně tu kameru budu nechávat....
    ad7) U mě v pohodě jde. Asi novější FW
    ad8) Ano, GPS by mohla zobrazovat souřadnice přesněji. Rychlost mám na celé km/h bez desetin (setin).
    ad9) Ano, příslušenství by v tomto ohledu mohlo být bohatší a vzhledem k rozsahu držáku by tam nějaká vymezovací samolepící podložka být mohla (měla!)
    ad10) nepotřebuji - neřeším. Na nastavení kamery to stačí.
    ad11) To mi jako problém nepřipadá, že to hned nahrává - to je její smysl. Kameru nastavím a jezdím. Nepotřebuji se každý den hrabat v menu, nebo prohlížet videa, kde se nic nestalo....
    ad12,13) LuckyCam neřeším. WifiOFF. Opět zbytečnost. Tu kameru mám pro případ nějaké nehody a né proto, abych si video prohlížel a kochal se jimi.....
    ad14) Opět zbytečnost - prostě to zformátuji a je to. On je formát stejně doporučován s ohledem na samotnou SD kartu oproti mazání, kde stejně zůstane hromada nesmazaného bordelu...
    ad15) žádná aktualizace tam nyní není, což mi přijde divný.....

    Co se vypínání týče, tak dnes cca 60min v kuse + hraní se v menu naprosto bez problémů při rozlišení 2k....

 7. Článek je trošku překopaný, původní komentáře odstraněny, protože už nejsou relevantní.

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.