Kyosho-differencial-oil

Omezení svornosti diferenciálů E-maxx Brushless

Diferenciály, v tomto případě jejich svornost mají na kvalitu jízdy nezanedbatelný vliv a zcela otevřené diferenciály v terénu rozhodně nejsou žádané. Naštěstí se nejedná o neřešitelný problém.

Není nic příjemného, když jedno kolo zůstane viset ve vzduchu nebo najede na naprosto nevhodný podklad a bezmocně prohrabuje, přitom kdyby mělo možnost zabrat i druhé kolo stojící na dobrém podkladu, na které je ale v tomto případě přenášena jen minimální síla, auto by se z místa pohlo. Auto sice nemá středový diferenciál, nápravy jsou tak na sobě nezávislé, ale i tak úplná otevřenost diferenciálů na průchodnosti těžším terénem relativně dost ubírá. Zcela uzavřené diferenciály ovšem taky žádané nejsou. U E-maxxe je naštěstí způsob, jak diffy uzavřít jen částečně relativně jednoduchý. Dělá se to pomocí velmi hustých olejů určených přímo do diferenciálů, které svornost omezí.

Diferenciál z auta samozřejmě musíme vymontovat a rozebrat...

Differencial-E-maxx-brushless-(1)

Vyčistit od původního maziva a zkontrolovat těsnící gumičku, občas bývá poškozená, popřípadě zkontrolovat ložiska, když už je diff rozebraný...

Differencial-E-maxx-brushless-2

Differencial-E-maxx-brushless-(3)

Dostat do diffu olej a zase ho pěkně složit. Chce to trošku trpělivosti, obzvláště v případě velmi hustých olejů...

Differencial-E-maxx-brushless-(4)

Kyosho-differencial-oil

Čím hustší olej, tím více sevřené diferenciály budou. Protože ve velké většině jezdím těžký terén a diffy potřebuju více sevřené, po pokusech s méně hustými oleji jsem nakonec zvolil olej od Kyosho o hustotě 500 000, což se časem ukázalo jako optimální volba. Na fotkách ho bohužel nemám. Existují i tužší oleje a je na každém, aby si našel to, co potřebuje.
V ČR se tyto oleje do diferenciálů těžko shánějí, dobře se mi nakupuje na amainhobbies.com
Kyosho Silicone Differential Oil (40cc) (500,000cst).

RelatedPost

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.