Android2

Permission manager LG G2, LG G3 a LG G4

S příchodem nového telefonu LG G4 samozřejmě okamžitě následoval root a snaha dostat do telefonu nějaký dobrý Android permission manager. Nakonec jsem nalezl skvělé řešení přímo od LG, které navíc nepotřebuje root.

Protože to s LG G4 není úplně jednoduché co se týče nainstalování  Xposed a posléze Xprivacy a nechtěl jsem riskovat zacihlení telefonu, poohlížel jsem se po jiných permission managerech na Lollipop 5.1. Nakonec jsem se úplnou náhodou doslechl o řešení přímo od LG. LG má totiž ve svých telefonech permission manager integrovaný. Jedná se o skryté menu, kam se běžně nikdo nedostane. Stačí ale stáhnout aplikaci LG Access Permission Control z Google play, která vás do tohoto skrytého menu dostane. Jedná se opravdu jen o aplikaci, prostřednictvím které se dostáváte do onoho skrytého permission managera.

LG permission manager 2Aplikaci LG Access Permission Control nainstalujete, samotná aplikace naštěstí žádná nesmyslná oprávnění nepotřebuje a spustíte.
Dostanete se na výběr vyšich aplikací, u kterých je práva možno omezit.
Bohužel nelze omezovat práva u systémových aplikací, což se dá vyřešit přesunutím systémové aplikace mezi nesystémové, máte-li root. Tento permission manager neumí omezit úplně všechna myslitelná práva, jedna z věcí, co manager omezit neumí je přístup na internet nebo ID, to je ale myslím vše. Co se týče omezování přístupu na internet, velmi se mi osvědčila aplikace DroFirewall.

 

LG permission managerPři kliknutí na požadovanou aplikaci, v tomto ukázkovém případě na Facebook, kde mimochodem nejsou na obrázku všechna práva zobrazena, protože se na displej nevešla, se zobrazí veškerá oprávnění, která aplikace vyžaduje. Odškrtnutím políčka práva této aplikaci omezíte. Není třeba restart, omezení práv se aplikuje okamžitě. Jen je třeba při omezování dávat trošku pozor a omezovat jen to, čemu opravdu rozumíme, jinak se může stát, že "nekvalitní" aplikace s omezenými právy začne padat. V praxi jsem se ale s tímto chováním nikdy nesetkal.

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.