DX6i-stopky na plynu (13)

DX6i a stopky na plynu

Jeden z nedostatků vysílačky DX6i je absence automatických stopek aktivovaných páčkou plynu tak, jak je to na lepších modelech vysílaček. Naštěstí se tato funkce dá dodělat a to vcelku za rozumné peníze. 

Vestavění automatických stopek není nijak složité, modul stopek jsem objednal tady a i s poštou ze Slovenska mě to vyšlo na 230 kč. Pokud se chcete podívat na kompletní originální návod, tak tady. Původní úpravu jsem jak jinak trošku pozměnil k obrazu svému :-) A teď to zajímavé, vlastní úprava.

Takto vypadá vlastní obvod stopek...

DX6i-stopky na plynu DX6i StopWatch

Který jsem umístil do vysílačky...

DX6i-stopky na plynu DX6i StopWatch

A všechny vodiče podle návodu připájel na správná místa...

DX6i-stopky na plynu DX6i StopWatch

DX6i-stopky na plynu DX6i StopWatch

DX6i-stopky na plynu. DX6i StopWatch.

DX6i-stopky na plynu. DX6i StopWatch

Jen spoje na zadní stranu vysílačky jsem udělal rozpojitelné...

DX6i-stopky na plynu (26)

Původní návod popisuje stopky přidělat na spínač FLAP/GYRO. Pokud je tento spínač v poloze 1, stopky se automaticky spouštějí. Pokud v poloze 0, automatické stopky nefungují (modul je deaktivovaný). Toto se mi moc nelíbilo z důvodu, že tento spínač občas používám a mívám ho v poloze 0, takže při zapnutí vysílačky byly stopky deaktivované a automaticky se nespouštěly. Udělal jsem si tedy vlastní spínač (vlevo od antény), který slouží opravdu jen na aktivaci a deaktivaci automatických stopek.

DX6i-stopky na plynu (24)

DX6i-stopky na plynu. DX6i StopWatch

Tohle je jen malá ukázka mé vestavby automatických stopek do DX6i včetně ukázky úpravy v podobě extra vypínače a rozpojitelných kabelů k zadní straně vysílačky. Kompletní postup jsem nepopisoval, najdete ho zde v originále.

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.