svlekani-hroznyse-kralovskeho1

Svlékání Hroznýše Královského

Hadi, stejně jako ostatní plazi rostou celý život. Ve stáří se růst zpomaluje, ale nezastavuje. Nevím jestli napsat bohužel, každopádně ale jejich kůže neroste spolu s nimi a hadi tak více nebo méně pravidelně starou kůži svlékají. (+ video)

Hroznýš Královský se svléká zhruba jednou za 14 dní až jednou za 3 měsíce v závislosti na stáří hroznýše a množství přijmuté potravy. Čím mladší hroznýš a čím víc potravy mu dopřáváte, tím častější svleky. Proces svlékání hroznýše královského trvá zhruba 7 - 10 dní. Během těchto dní Hroznýš mírně ztratí barvu, jakoby zmatní, má lesklou a někdy i velmi mírně nafialovělou kůži a zakalí se mu oči. Většinou bývá zalezlý a neaktivní, protože špatně vidí. V tomto období se moc nedoporučuje krmit a brát ho do rukou a zhruba po 5ti dnech zase dostane svou barvu, odkalí se mu oči a po dalších 2 - 5ti dnech svleče starou kůži.

Zde se můžete podívat na timelaps video svlékání hroznýše královského.

Kůže by měla vypadat nějak takhle, vždy bude o kousek delší, než je skutečná délka hroznýše, protože se při svlékání mírně natáhne.

Svlecka hroznys kralovsky

svlikani-hroznys-kralovsky

Stejně jako jiné hady můžou i hroznýše provázet problémy při svlékání kůže. Pokud má váš hroznýš při svlékání problémy, pokračujte na tento článek.

RelatedPost

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.