svlekani-hroznyse-kralovskeho1

Svlékání Hroznýše Královského

Hadi, stejně jako ostatní plazi rostou celý život. Ve stáří se růst zpomaluje, ale nezastavuje. Nevím jestli napsat bohužel, každopádně ale jejich kůže neroste spolu s nimi a hadi tak více nebo méně pravidelně starou kůži svlékají. (+ video)

Hroznýš Královský se svléká zhruba jednou za 14 dní až jednou za 3 měsíce v závislosti na stáří hroznýše a množství přijmuté potravy. Čím mladší hroznýš a čím víc potravy mu dopřáváte, tím častější svleky. Proces svlékání hroznýše královského trvá zhruba 7 - 10 dní. Během těchto dní Hroznýš mírně ztratí barvu, jakoby zmatní, má lesklou a někdy i velmi mírně nafialovělou kůži a zakalí se mu oči. Většinou bývá zalezlý a neaktivní, protože špatně vidí. V tomto období se moc nedoporučuje krmit a brát ho do rukou a zhruba po 5ti dnech zase dostane svou barvu, odkalí se mu oči a po dalších 2 - 5ti dnech svleče starou kůži.

Zde se můžete podívat na timelaps video svlékání hroznýše královského.

Kůže by měla vypadat nějak takhle, vždy bude o kousek delší, než je skutečná délka hroznýše, protože se při svlékání mírně natáhne.

Svlecka hroznys kralovsky

svlikani-hroznys-kralovsky

Stejně jako jiné hady můžou i hroznýše provázet problémy při svlékání kůže. Pokud má váš hroznýš při svlékání problémy, pokračujte na tento článek.

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.