Vysílačka Traxxas TQlink, další 3 kanály (6)

Setová vysílačka E-maxx Brushless ze 2 na 5 kanálů

Setová vysílačka pro RCauto E-maxx Brushless TQ-link 2.4 Ghz se spolu s autem prodává jako dvoukanálová. Ta stejná vysílačka, samozřejmě za daleko vyšší cenu se dá dokoupit i jako pětikanál. Tyto dvě vysílačky mají uvnitř stejnou elektroniku i firmware a při troše šikovnosti se dá setový dvoukanál přestavět na pětikanál - TQ-link 2.4 Ghz 5CH

Samozřejmě je potřeba dodělat 3 přepínače (respektive 2 vypínače a jeden přepínač)...

Traxxas TQ Link 5ch

K základní desce je potřeba dopájet 4 vodiče. Vzal jsem z domácích zásob z GM čtyřvodičový kabel (zelená, žlutá, růžová, červená)...

Traxxas TQ Link 5ch

Dále je potřeba zapojit vodiče podle barev...

Traxxas TQ Link 5ch

Traxxas TQ Link 5ch

A takhle vypadá výsledek. Nic se nemusí párovat, ani dále nijak nastavovat...

Traxxas TQ Link 5ch

Kdybych věděl, že o tom jednou budu psát, nafotil bych to trošku líp a podrobněji. Pro zájemce, dělal jsem to tuším podle téhle stránky.

Takto získaný kanál navíc jsem použil na dvoustupňovou převodovku. Zbývající dva kanály navíc jsem nevyužil, ale vysílačka je připravená. Plánuji pořídit RC switch a dodělat dálkové zapínání osvětlení a možná klakson (prostě jen tak :-)

Po čase po mě pár lidí tuhle úpravu požadovalo dodělat a tak nějak jsem zjistil, že Traxxas do těchto dvoukanálových vysílaček začal nahrávat jiný firmware, který bohužel 5ch nepodporuje. Pokud se někdo pro tuto úpravu rozhodne, ať si zkontroluje, zdali jeho firmware podporuje 5 kanálů. Návod na kontrolu dodám co nejdříve nebo napište.

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.