Glock19

GLOCK 26 vs GLOCK 19

V článku GLOCK 26 vs Smith&Wesson MP9c jsem porovnával tyto dvě zbraně a rozhodoval se, které z nich se stanu šťastným majitelem, avšak v průběhu času jsem nakonec z různých důvodů sáhl po pistoli GLOCK 19. Proč?

Tady není moc o čem psát, důvody jsou čistě subjektivní, tak je tak berte. Důvody jsou seřazeny podle toho, který měl největší vliv na moje rozhodnutí.

GLOCK 19

+ daleko líp se drží. Ta pistole je dělaná naprosto přesně pro moji ruku a krásně se mi z ní střílí a právě toto byl největší důvod, proč jsem si ji nakonec koupil
+ větší počet nábojů (15+1)
+ míň kope než Glock26
+ vypadá líp, dospěleji
+ má raily - kolejničky pod hlavní pro uchycení různého příslušenství, například, baterky

- je trošku větší
- je trošku těžší

GLOCK 26
+ trošku menší
+ trošku lehčí

- menší počet nábojů (10+1)
- trošku víc kope a ne moc dobře se z ní střílí, chybí opora pro malíček, což je znát. Sice lze používat zásobník s botkou, osobně ale nechápu tuto vymoženost. Glock 26 se zásobníkem s botkou se délkou pažby dostane na velikost Glocku 19, čili pokud jde někomu o velikost, tímto se rozdíl smazává
- hůř se drží
- nemá raily
- nelíbí se mi tolik, jak Glock 19

Takže tohle byly hlavní důvody, proč jsem dal přednost Glocku 19 před Glockem 26. Zbraň mám zatím asi jen rok, vystříleno cca 4 700 nábojů bez jediné závady (nepřebíjím) a moje spokojenost je zatím absolutní :-)

Související nebo podobné články:

Napsat komentář

Vyplnění jména je nepovinné.
Komentář bude automaticky zveřejněn po kontrole antispamovým filtrem.