DX6i_32

Throttle Hold v letadlo (acro) módu na DX6i

Jedná se o to stejné, jak Throttle hold pro Heli, ale tohle funguje pro modely v módu letadla (Acro), určitě znáte. Pokud je spínač Throttle Hold zapnutý, při pohybu plynové páčky model nijak nereaguje.
Ovšem modely, které ve vysílačce využívají mód Acro (většinou letadla), na tento spínač nereagují, takže se při nechtěné manipulaci s plynem roztočí vrtule, zato ale reagují na tlačítko Throttle Cut, které primárně slouží k vypnutí motoru u spalovacích letadel. Protože se ale jedná pouze o tlačítko, těžko někdo bude tlačítko neustále držet, kdyby si nechtěně cvrnknul do plynu, aby se neroztočila vrtule. Spalovací modely nemám a kdybych měl, stejně bych je neřídil DX6i, takže jsem udělal jednoduchou úpravu a tlačítko Throttle Cut vyměnil za klasický DX6i vypínač.

DX6i throttle hold acro mode

Nezapomeňte, že funkce Throtle Cut se v acro módu musí aktivovat v menu. Menu -> Setup list -> THRO CUT
-> ACT.
Je to jednoduchá a přitom velmi užitečná úprava. Teď jednoduše můžu cvaknout spínač Throtle Cut a vrtule u letadla se mi při neúmyslné manipulaci s plynem neroztočí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>