Běžecký pás Acra GB4600P - zkušenosti, recenze

Před časem jsem si pořídil běžecký pás Acra GB4600P. Vybral jsem ho po dlouhém pročítání a rozhodování. Hledal jsem recenze na běžecký pás Acra GB4600P, zkušenosti s Acra GB4600P, kvalita bežeckého pásu Acra GB4600P a další a další. V následujícím povídání vás seznámím, proč bych si tento pás  znovu nekoupil.

Běžecký pás Acra GB4600P přivezli v obdivuhodně velké bedně, vše v jednom balení. S jistotou největší krabice, kterou jsem kdy odesílal i přijímal. A to jsem jako bývalý majitel eshopu naposílal mnoho velkých krabic.
Sestavení zvládne opravdu každý, žádný návod není potřeba navzdory mnoha stížnostem na špatnou kvalitu manuálu pro sestavení, které jsem četl. Špatnou kvalitu obrázků a popisu ovšem potvrdit můžu.
Jdeme dál.

Displej
První věc, které si po zapnutí všimnete je display. Display je bohužel relativně špatně čitelný, jsou na něm velice jasně vidět prvky, které zrovna nejsou aktivní. Jen pro příklad, čísla pod popiskem PACE jsou vidět, ikdyž je displej aktuálně nezobrazuje atd... Obrázek mluví za vše. V reálu je efekt ještě o něco více nepříjemný. Displej je tak tedy ne úplně dobře použitelný.

GB4600P display

Ventilátor
Pás má v ovládacím panelu zabudován ventilátor pro ofukování běžící osoby. Ventilátor je ovšem tak slabý, že je foukání znát pouze, když se nad ventilátor přímo nakloníte. Při běhu poznat není ani trochu.
Ventilátor je tak tedy zcela nepoužitelný.

Reproduktory
Reproduktory mají kvalitu zvuku tak nízkou, že vyjde nastejno, když si hudbu pustím přímo z repráčku mého telefonu.
Reproduktory jsou tak tedy téměř nepoužitelné.

Rám
Rám pásu mě zklamal asi nejvíce. Dílenské zpracování je dle mého názoru ne zrovna povedené. Na rámu jsou na mnoha místech zbytky po svařování (rám je u svarů poprskaný), podpůrné soklíky jsou z nějakého kusu kulatiny, neopracované, jen tak svářečkou nalepené s ostrými otřepy a přebytky, před lakováním nezačištěné, neobroušené. Sem tam nedokončené sváry. Rám je také na pár místech obouchaný.

Acra GB4600P rám3

Acra GB4600P rám2

Acra GB4600P rám1

Acra GB4600P rám4

Acra GB4600P rám5

Co jsem našel pod krytem motoru, který je mimochodem uživatelsky přístupný kvůli nastavení napnutí pásu?
Tady neštěstí pokračuje. Spousta kovových zbytků od svařování, lakování, plastové odřezky, ale co je nejhorší, na většině konektorů nebyla správně nasazená izolační bužírka...

Acra GB4600P pod krytem mototru3

Acra GB4600P pod krytem mototru2

Acra GB4600P pod krytem mototru1

A odřený motor, což jen pěkně dokresluje, že kvalita nic neznamená...
Acra GB4600P motor

Kontrola kvality evidentně neexistuje. Je škoda, že nikoho nezajímá, v jakém stavu se pás zákazníkovi posílá a jak se vůbec vyrábí.

Běžecká plocha
Samotný bežecký pás (a teď myslím přímo pás, po kterém se běhá) se zdá být v pořádku. Ovšem kluzná deska, po které pás běhá je zespodu, kde s ní pás není v kontaktu místy poničená...

Acra GB4600P bezecka plocha spodek5

Acra GB4600P bezecka plocha spodek3

Acra GB4600P bezecka plocha spodek2

Tady vcelku hluboký vryp...
Acra GB4600P bezecka plocha spodek1

Měl jsem trošku strach se podívat na desku z druhé (horní) strany, kde po desce přímo klouže pás. Naštěstí, alespoň zatím to vypadá, že je deska z této strany v pořádku. Pás jsem ale z desky zatím nesundával, takže nemohu potvrdit, jak vypadá celá plocha.

Používání pásu - běh
Samotný běh na pásu je z cela bez problémů, pás funguje jak má, motor stíhá i v nejnáročnějších režimech. Náklon funguje.
Nastavení rychlosti lze provádět v krocích po 0,1 Km/h.

Používání pásu ACRA GB4600P - HRC režim
HRC neboli Heart Rate Control režim je režim, kdy si pás sám přizpůsobuje rychlost v závislosti na nastavení tepu. Nastavím li si tedy například, že chci, abych se udržel kolem 140ti tepů za minutu, pás bude průběžně rychlost přizpůsobovat tak, abych si tento mnou nastavený tep udržel. Kdo by čekal, že i zde se vyskytne problém, má pravdu. Pás je dodáván s hrudním pásem Sigma GB01. Tento hrudní pás funguje dobře, až na to, že musíte být velmi blízko ovládacího panelu pásu, tedy v přední části. Pokud běžím někde uprostřed běžeckého pásu, signál se začne ztrácet a vypadávat. V zadnější části pásu, tedy o několik centimetrů dál od ovládacího panelu už tep neměří vůbec. To už se mě chtělo fakt brečet :-) Udávaný dosah je někde kolem dvou metrů, přitom realita je někde kolem ani ne jednoho metru. Pokud tedy chci měřit tep, musím běžet v první polovině pásu a nelze tak využít celou délku běžeckého pásu. Čili v podstatě nepoužitelné.
(Dvakrát měněna baterie za novou, kvalitní)

Další problémy
Občas se mi při zapnutí stane, že vyhodí jistič. Ne proudový chránič, ale 16A jistič, který je zatížený pouze tímto pásem a občas i TV. Při běhu jistič nevypadává. Jistič vyměním a do článku doplním, zda pomohlo.

Koupil bych si ho znovu? Ne
Je mi líto, že to musím napsat, ale opravdu ne. No ale řekněte sami. Za pás Acra GB4600P jsem v době psaní článku i s hrudním pásem Sigma GB01 pro HRC režim dal zhruba 19 000 kč. Nečekali by jste za ty peníze něco kvalitnějšího? Něco, co bude dobře zpracováno? Něco, co bude dobře vypadat a dobře fungovat?

Nemyslím si, že bych narazil na vadný kus. Napříč celým výrobkem je vidět lhostejnost, s jakou je pás vyroben.

Na závěr bych chtěl uvést, že se jedná  pouze o mé subjektivní hodnocení kvality, rozhodně netvrdím, že všechny pásy budou stejné a chápu, že ostatní se na to mohou dívat jinak. Jde pouze o mé osobní zkušenosti s tímto konkrétním kusem a názory na něj. Udělejte si tedy z mého článku závěr sami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>